Vérszegény

Az volt a bajnokság első meccse.

Nos, tegnap végignéztem a Pápa-PFLA mérkőzését. Ha kihagyom, nem rövidültem volna meg, az biztos.

Úgy látszik, Pápán nem sokat tanultak az előző szezonból és igazoltak egy gyenge edzőt, akinek halvány gőze nincs arról, mi is a foci, de a játékosairól hasonló “jók” mondhatók el. A Pápa a tavaly 26 gólja 29 meccsen oszlik meg, mert a 27. fordulóban hintettek az Egernek 6-ot. Ez a gólképtelenség továbbra is jellemző rájuk. Gondolom ennek enyhítésére igazolták Kenesei Krisztiánt, akivel nagyjából 20 gólt vásároltak – de csakis akkor, ha ki tudják szolgálni. Nem látom a Pápában azt a játékost, aki erre képes lenne, nincs irányítójuk. Most már csak 8-9 játékosra lenne szüksége a Pápának, hogy a védelem és a középpálya is olyan szintű legyen, hogy ne legyenek kiesési gondjaik.

A Puskás meg a mutatott produkcióval ki fog hullani az első osztályból. A védelem ott is gyengének tűnik és a középpályás sor sem volt képes felvenni a kesztyűt a Pápa hasonló csapatrészével szemben. Tischlernek egy félidő jutott (leigazolása egy igen érdekes történet), Zsolnait csak a labda zavarja, Gajdos meg a második félidőben többször maradt lesen, mint Pippo Inzaghi egész életében. Ez a produkció kevés lesz az első osztályhoz.